2013


Wpisy   nowe201320122011201020092008, 20072006, 20052004, 2003


Niech Bóg ma Go w swej opiece

Tomasz Lewiński
21.12.2013

Z wielką radością pragnę poinformować o planowanej wystawie fotografii przyrodniczych, których autorem jest jeden z najwybitniejszych polskich fotografów przyrody, nieżyjący już, Artur Tabor. Wystawa udostępniona zostanie przez Ministerstwo Środowiska z inicjatywy Słubickiego Towarzystwa Muzycznego. Wystawa składająca się z 30 niezwykłych fotografii przedstawiających bogactwo flory i fauny Polski, powstała z inicjatywy Ministerstwa Środowiska z okazji polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.

Anna Słojewska
23.11.2013

Jestem szczęśliwym posiadaczem albumu "Królestwo dzikich gęsi" a teraz przypadkowo sprawdzając w internecie czy może ktoś sprzedaje album "Sowy Polski" odkryłam, że jest II wydanie. Jakież będzie wspaniałe oglądanie, jak przyjadę do Polski w czerwcu na urlop a potem zabiorę polskie ptaki do Australii.

Dorota Poznerowicz Melbourne Australia
14.11.2013

Jestem oczarowany zdjęciami. Dopiero zaczynam przygodę z fotografią. Jako dziecko ,bardzo interesowałem się przyrodą dzięki serialowi "Dzika Polska" wróciłem do tego świata, ciekawego i pięknego. Dziękuję.

andrzej
25.09.2013

Kończąc szkołę średnią nie wiedziałem czym się zajmować w życiu, lecz pewnego dnia dotarło do mnie że chciałbym zajmować się fotografią moją pasją bo po tym jak odejdę pozostanie część mego życia na moich fotografiach. Dowiadując się o historii p. Artura utwierdziłem się tylko w tym że podjąłem dobrą decyzję. Wybitny Fotograf przyrodnik niech spoczywa w spokoju. Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich p. Artura

Grzegorz
24.09.2013

Mam prawie 60 lat. Większą część życia spędziłam na wsi . Żyłam w czasach, kiedy życie toczyło się jak na fotografiach Pana Artura (za wyjątkiem domów, na Dolnym Śląsku są to poniemieckie murowańce). Nikt nie fotografował codzienności . Wydawała się taka oczywista i wieczna Zresztą wtedy nie miałam aparatu fotograficznego. Teraz mam aparat, ale nie ma już tego świata. Cieszę się, że Pan Artur zauważył piękno i niepowtarzalność codziennego życia , zgodnego z rytmem Kosmosu. Podziwiam Jego determinację, zakończoną wydaniem zdjęć w postaci albumu. Za sto lat zdjęcia Pana Artura z życia codziennego wsi, będą na wagę złota , jak obrazy malarzy z IX wieku .Poluję na "Bug- pejzaż nostalgiczny"

Teresa Kasperska
17.07.2013

O tym, że P. Artura nie ma wśród nas, dowiedziałam się z internetu wiosną 2013. Wstrząs! P. Artura poznałam dzięki Dzikiej Polsce. Niezapomniany gest, gdy przyłożył obiektyw aparatu fotograficznego do ściany ulepionej z gliny i sieczki (właściciel snuł opowieść o żyjących tam owadach), Przepiękne zdjęcia nietoperzy - tym zjednał mnie na zawsze.
W galerii zdjęć P. Artura zwróciłam uwagę na znaną mi roślinę. Natychmiast nazwałam ją ARTUREM. Moje otoczenie już jest przekonane ,że ten kwiat to Artur, a nie jakaś tam lepnica. Chciałabym, aby galeria internetowa P. Artura rosła i rosła. Chciałabym, aby wznowiono dotychczasowe i utworzono nowe albumy z tysięcy niepublikowanych zdjęć.
Wielki szacunek dla Pani Jolanty.
Pozdrowienia dla fanów p. Artura Tabora.
Panu Arturowi dziękuję, że na chwilę zatrzymał czas.

Teresa Kasperska z Jakubowa, l. 56
07.07.2013

To już trzy lata jak nie ma Ciebie Arturze brak mi twoich opowieści z Dzikiej Polski i kolejnych albumów. Do zobaczenia tam w górze .

Mariusz
02.07.2013

Właśnie odebrałem "Sowy Polski" zawsze chciałem je mieć (na pierwsze wyd.się nie załapałem). Prześwietny album - mistrzowski z duszą. Dołączy do ulubionego albumu o Bugu (2009r. z dedykacją A.T) ciągle trudno się przyzwyczaić... Chciałbym podziękować Pani Joli że Zechciała kontynuować dzieło męża. Dzika Polska nigdy nie będzie już taka sama bez "A.T" ale zdjęcia i filmy zostaną na zawsze. Pozdrawiam

Rafał J. z Mrągowa
26.06.2013

Ach co za cudowne zdjęcia od kilku dni śledzę albumy Artura. Stał mi się tak bardzo bliski. Myślę że nadal biega po łąkach i starorzeczach w niebieskich ogrodach Boga. Jego zdjęcia są wieczną pamięcią o Nim tu na ziemi.

Anna
11.04.2013

Jeden z najwybitniejszych fotografów ! Dobrze, że powstała ta strona, która pielęgnuje pamięć o Nim!

zosia21
06.04.2013

Znakomita strona materiał wysoce edukacyjny

Bogdan Szerląg z Gdyni
03.04.2013

Oglądałem wczoraj film Nadbużański Park Krajobrazowy, rewelacja! W jakich miejscach były kręcone sceny z chłopami i konikami?

Konrad
18.03.2013

Bardzo dziękuję Ci Artur, za Twoje zdjęcia i filmy. Właśnie z rodziną, jesteśmy po Twoim filmie o górach stołowych - wszyscy w ciszy i pozytywnej atmosferze oglądaliśmy to, jak potrafiłeś pokazać ludziom przyrodę. Szkoda, że nie będziesz miał okazji zrobienia więcej zdjęć...

Piotrek z Raciborza
10.03.2013

Chwała i cześć i wieczna pamięć o tak wspaniałym człowieku jakim był Pan Artur Tabor! Genialna strona, będę tutaj zaglądał regularnie i eksplorował piękno które zostało przez Pana Artura uwiecznione!

Kefasestel
04.03.2013

i ja podobnie jak on zauroczony
piękno, przyroda, zdjęcie, ukłony
mazowsze na zawsze dla mnie celem
pozdrowienia ślę skończone?

Włodek
26.02.2013

"Niewątpliwym jest walor edukacyjny zaprezentowanych obrazów. Zachęcamy, by wystawę odwiedzili nie tylko miłośnicy i pasjonaci fotografii. W przestrzeni hallu siedziby starostwa z powodzeniem można przeprowadzić lekcje przyrody lub zajęcia z teorii sztuki. Warto by zajrzała tu młodzież szkolna, nawet przedszkolaki, bo taka wystawa rzadko się u nas trafia."
To zaproszenie na wystawę w Ożarowie Mazowieckim umieszczone w dziale "Kultura" serwisu Ozarow.Maz.pl. I niechaj młodzi czerpią wzory od razu od najlepszych.
A przejrzawszy zapiski autora umieszczone w tym serwisie ciśnie się na usta pytanie "dlaczego artysta często okazuje się wielkim dopiero po śmierci?".

WjK
23.02.2013

Artura Tabora zawsze podziwiałem w "Dzikiej Polsce", był prawdziwym przyrodnikiem i wspaniałym gawędziarzem...Bardzo szkoda takiego Człowieka, ale można tam ma lepiej. Ta galeria niech nadal istnieje, ku Jego pamięci.

Grzegorz , wieśœ na Pomorzu
17.02.2013

Zdjęcia PRZEPIĘKNE !

Paweł
07.02.2013

Podziwiam tego pana i jego talent. Teraz pasjonuje się Stwórcą i nareszcie zrozumiał w jakim celu to wszystko. Na 100 % jest w niebie. Z twarzy widać, że dobry chłop i pewnie długo z Bogiem rozmawiał w tych namiotach i na polach, łąkach i w zagajnikach. Przed aniołami nie musi się ukrywać...

franciszkanin
27.01.2013

Też trafiłam tu przypadkowo, przygotowując teksty do albumu o rezerwatach przyrody. Zdjęcia są piękne, ujmujące, prawdziwe... Żal takiego fotografa

K.
24.01.2013

Dzień Dobry,
Trafiłam dzisiaj przez przypadek - jestem pod ogromnym wrażeniem zdjęć - PIĘKNE!!! Co mnie jeszcze bardziej zaskoczyło - byliśmy sąsiadami, miasto obok !!
 
Monika
18.01.2013


 

© Prawa autorskie do zdjęć i tekstów zamieszczonych  na tej stronie są zastrzeżone i chronione polskim prawem. 
Fotografie są własnością spadkobierców Artura Tabora i nie mogą być wykorzystywane bez ich pisemnej zgody !


Webmaster: Zbigniew Cieśla zc@plusnet.pl