2010


Wpisy   nowe201320122011201020092008, 20072006, 20052004, 2003


Bardzo ładne fotografie , tyle pięknych ujęć , wspaniałe ...

Paweł L
30.12.2010

Przeczytałam o Panu Arturze w TOPie gazecie lokalnej Ziemi opoczyńskiej zafascynowała mnie jego pasja, miłość do przyrody i oczywiście jego piękne fotografie. Stąd moje odwiedziny na jego stronie. Przykro, że nie zobaczymy już jego zdjęć. Odpoczywaj w pokoju. Wyrazy współczucia dla rodziny.

Sylwia
29.12.2010

Przepiękne zdjęcia.... Niepowetowana strata :(

Dorota
28.12.2010

Toruński festiwal fotografii "Sztuka natury" (grudzień 2010) przypomniał postać Artura poprzez pokaz filmu "Niewidzialny z ostępów". Jego wkład w serię filmów "Dzika Polska" jest nie do przecenienia. Dokonania fotograficzne oraz filozofia życia z przyrodą i dla przyrody budzi niezwykły respekt. Pozwala odkrywać piękno poprzez przyglądanie się i naśladowanie tego, co dla Artura było tak twórczą treścią życia.

Grzegorz Tomasik
19.12.2010

Miałam 5 lat, kiedy do naszej wioski Neple przyjechał Pan Wojtek z Panem Arturem (dla mnie 'krasnal'- tak go nazywałam ze względu na brodę i zazwyczaj zielone ubrania, które nosił). Człowiek świetny, dobry, zawsze uśmiechnięty, opanowany. Miał podejście do dzieci.
Dostałam od niego pamiątkę na całe życie, zdjęcia z gąskami, jeżem i pieskiem 'Liskiem', a ze zdjęcia mojego brata Daniela cała rodzinka się śmieje, gdy je wspomina (przypomnę Daniel siedział na wychodku).
Dowiedziałam się o wypadku niedawno i przez przypadek. Bardzo żałuję, że takie tragedie spotykają tak wspaniałych ludzi. Gdy przeglądam zdjęcia z dzieciństwa i trafiam na te, które robił Pan Artur na myśl przychodzą mi tylko mile wspomnienia.
Choć nie mogę osobiście chciałabym złożyć Pani i córce Monice wyrazy współczucia  w imieniu swoim i mojej rodziny.

Pozdrawiam

Agnieszka Demedziuk
18.12.2010

Polska przyroda straciła subtelnego a zarazem wnikliwego obserwatora, dokumentalistę oraz prawdziwego orędownika. Był profesjonalistą w każdym calu. Dla nas - ludzi kochających przyrodę zawsze będzie wzorem.
Wyrazy współczucia rodzinie i najbliższym pana Artura.

Paweł M.
16.12.2010

Miałem przyjemność i zaszczyt poznać Artura przy okazji współpracy nad albumem: Między Wisłą a Bugiem skarby przyrody i kultury. Pracowałem wówczas w WFOŚiGW i spotykaliśmy się cyklicznie. W czasie spotkania w Puławach, mieszkałem z Nim w jednym pokoju i dużo rozmawialiśmy, a Był przednim gawędziarzem. Był zapraszany do szkół, gdzie prezentował swoje zdjęcia i opowiadał historie związane z danymi zdjęciami. Nikt nie mógł się nudzić. Naprawdę Był urodzonym gawędziarzem i wirtuozem fotografii. Wielka strata dla nas wszystkich, a szczególnie dla rodziny. Współczuję i łączę się z Wami.

Tadeusz Haber
01.11.2010

Cześć jego pamięci

p
31.10.2010

Uwielbiałem Artura jako przyrodnika i jako człowieka jemu zawdzięczam swój związek z przyroda. Nigdy go nie zapomnę

Artur
31.10.2010

o Arturze dowiedziałem sie z kwartalnika FotoNatura przejrzałem fotografie i chyle czoło. Bardzo mi żal odejście tak wspaniałego fotografa. Pokój duszy i wyrazy współczucia rodzinie.

michal
31.10.2010

Bug jest częścią mnie, oplata swoją wstęgą całe moje życie. Teraz gdy odszedł Artur Tabor nikt już tak na niego nie popatrzy, nikt tak nie odmaluje na fotografii, nikt...

Katarzyna Kownacka
26.10.2010

RIP

Reju
21.10.2010

Wielki, ogromny żal. Czemu odchodzą tak fajni ludzie? To smutne i niesprawiedliwe. Wierzę, że gdzieś tam jest Pan ze swoją pasją!

jurek
21.10.2010

Chociaż nie znałem Pana Tabora to śmiało moge stwierdzić po obejrzeniu paru Jego filmów, zdjęć i zobaczeniu tej strony... że to był WIELKI człowiek... a to że odszedł to WIELKA strata... 

Paweł
19.10.2010

Zapraszam dnia 17-10-2010 o godzinie 14.00 na otwarcie wystawy fotografii Tadeusza Żaczka pt "Wspomnienia"
Stacja PKP Falenica w Warszawie
Niniejsza wystawa rozpoczyna działalność Galerii Fotografii "Kąt"
Mam nadzieję na cykliczne i różnorodne prezentacje dorobku fotografów zawodowych i pasjonatów .
Serdecznie zapraszam

Wystawa fotografii Tadeusza Żaczka  pt "Wspomnienia"
 
Zdjęcia przedstawiają tragicznie zmarłego znakomitego fotografa i dokumentalisty przyrody  Artura Tabora / 1968-2010/ przy pracy . Artur Tabor ukochał sobie Podlasie , od wielu lat dokumentował i utrwalał na kliszy życie tej przepięknej krainy. Wynikiem wieloletniej pracy było wydanie w roku 1999 obszernego  albumu "Bug , Nadbużańskie Podlasie"
Artur Tabor był osobą bardzo towarzyską i lubianą , często na swoje wyprawy zabierał kolegów fotografów .  Wiosną 2010 roku wraz z Tadeuszem Żaczkiem wybrali sie fotografować powódź nad Bugiem . Cykl zdjęć powstał w okolicach Monastyru Prawosławnego Męskiego w Jabłecznej . Tak wspomina autor wystawy "...... w czasie fotografowania powodzi nad Bugiem robiliśmy sobie nawzajem zdjęcia  . Nigdy nie pomyślałem o ostatecznym przeznaczeniu tych fotografii, jako wspomnień o przyjacielu....... "

Artur Tabor był motorem wielu działań , niestrudzony i gotowy do poświęceń, w naszej pamięci pozostaną nie tylko jego piękne zdjęcia ale także  to, że był bardzo ciepłym, życzliwym i dobrym człowiekiem, co w obecnych czasach jest bezcenne.

Tadeusz Żaczek urodził się w Białej Podlaskiej. Jest absolwentem Wydziału Budowy Maszyn Politechniki Częstochowskiej. W 1981 r. ukończył Studium Fotografii. Od 26 lat zajmuje się fotografią zawodowo. W latach 1979-1988 pracował jako instruktor fotografii w Młodzieżowym Domu Kultury i w Wojewódzkim Domu Kultury w Białej Podlaskiej, a od 1989 do 2001; jako fotograf w Muzeum Południowego Podlasia. Przez 2 lata (1991-1993) był zatrudniony w oddziale regionalnym "Gazety Wyborczej" w Białej Podlaskiej jako fotoreporter.
Jego fotografie były eksponowane na wystawach zbiorowych i indywidualnych w: Białej Podlaskiej, Siedlcach, Gdańsku, Rzeszowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Wrocławiu, Poznaniu i Warszawie, a także w dwóch departamentach francuskich ; Deux-vres i Vendée. Można je obejrzeć w wydawnictwach albumowych poświęconych Lubelszczyźnie i Podlasiu, jak np: "Między Wisłą a Bugiem", "Ziemia Bialska", "100 najpiękniejszych miejsc Ziemi Lubelskiej i Ziemi Bialskiej", "Lubelszczyzna", "Biała Podlaska". Czynnie uczestniczy w ogólnopolskich plenerach fotograficznych. Członek Związku Polskich Polskich Artystów Fotografików. Tadeusz Żaczek chętnie dokumentuje polskie prawosławie. Mieszkając na kresach doskonale wyczuwa przenikanie kultur i religii. Swoimi fotografiami sięga w głąb czasu opowiadając to, co zauważył, zrozumiał, odczuł. Dzięki jego pracom podróż w świat prawosławia nie będzie trudna i męcząca, a wrócimy z niej bogatsi pod każdym względem.

wernisaż niedziela 17-10-2010
godz 14.00

Arkadiusz Scichocki / Galeria Fotografii "Kąt"
16.10.2010

Jestem zdruzgotany wiadomością o śmierci Artura, odebrałem to jak odejście kogoś bardzo bliskiego. Wybitna twórczość Artura dała mi wiele inspiracji i mocy. Dla mnie mistrz Artur na zawsze pozostanie najwybitniejszym fotografikiem dzikiej przyrody, niedoścignionym wzorem i autorytetem w swojej dziedzinie. Jednocześnie pragnę złożyć najgłębsze wyrazy współczucia rodzinie i wszystkim bliskim Artura.

Adrian Sokołowski
11.10.2010

Podziwiał Mistrza Włodzimierza Puchalskiego. Teraz nadeszła pora podziwiania Jego - Mistrza Artura Tabora.

Podlasiak
03.10.2010

Dziś mijają 3 miesiące... Byłam  i towarzyszyłam Ci w ostatniej ziemskiej podróży, a jednak nie mogę nadal uwierzyć w to, co się stało. "Zakręcona" jak o mnie mówiłeś, bo podzielałam Twoją pasję do przyrody. Ty ją fotografowałeś, ja ją haftowałam. Dwie różne pasje w jednym temacie "Podlasie, przyroda nadbużańska" sprawiły, że szybko się zaprzyjaźniliśmy. Obiecałam Ci niespodziankę i słowa dotrzymałam. Wyhaftowałam podlaskie bociany. Cieszyłam się, gdy przyjęła je Twoja Żona. A podlaskie krowy.... Z moimi uczniami wygrałam w konkursie super aparat fotograficzny. Kto nas dalej będzie uczył fotografować? "Pan Artur już do nas nie przyjedzie.." - to słowa dzieci. Mogłabym tak pisać i pisać. Nigdy nie mogliśmy się nagadać.

Anna Jurzyk
02.10.2010

Pani Jolanto,
Dziękuję za wspaniałą stronę, która jest najlepszym wspomnieniem kogoś, kto odszedł.
Zapewniam, że pozostał...
Jak mawiała moja Babcia: Wielcy nie odchodzą na zawsze.

Wiesław Janicki
23.09.2010

Przepiękne zdjęcia. Dlaczego prawdziwi TWÓRCY odchodzą?

Wiesław
23.09.2010

Bardzo przykro mi się zrobiło, gdy dowiedziałam się o śmierci pana Artura T. Jego fotografie i podejście do przyrody wzbudzają i będą wzbudzać piękne emocje. Najszczersze wyrazy współczucia dla całej rodziny zmarłego.

Katarzyna Michalska
10.09.2010

Miałem to szczęście że  poznałem Artura nad Jego ukochanym Bugiem, pozostała pustka....  wyrazy  współczucia dla CAŁEJ RODZINY

Piotr Mirkowski
08.09.2010

Przepiękne fotografie Pana Artura są jego dziedzictwem... Łączymy się w bólu z Rodziną Pana Artura...

Szczecinianie
07.09.2010

Miałem przyjemność Pana Artura poznać w ubiegłym roku w Słońsku. Wymieniliśmy się telefonami, pogadaliśmy. Chyba nigdy nie zrozumiem tego co się stało. To był znacznie młodszy ode mnie Człowiek

Marek Pióro
06.09.2010

Wielka Strata. Odszedł wspaniały wrażliwy Człowiek. Mój ulubiony autor. Serdeczne wyrazy współczucia dla żony i córki.

Irek
01.09.2010

Widziałem wystawę zdjęć Pana Artura w 08.2010 r. w Gdańsku. Po powrocie z wakacji szybko przejrzałem zdjęcia na stronie internetowej. Niestety dowiedziałem się że Pan Artur od nas  już odszedł. Zdjęcia są piękne, ale jeszcze większa i piękniejsza była jego pasja. Chciałbym żeby chociaż co dziesiąty Polak tak wykonywał swoją pracę jak Pan Artur, stalibyśmy się wówczas potężniejsi od wszystkich potęg ekonomicznych na naszej planecie!

Robert (ekonomista) z Poznania
28.08.2010

Ciężko w to uwierzyć... Wielki żal, bo odszedł tak niezwykły Człowiek, pełen prawdziwej pasji miłośnik Przyrody. Kiedyś przypadkowo trafiłam na zdjęcia pana Artura i zauroczyły mnie ogromnie...
Niech całe piękno, które zatrzymał w swoich fotografiach otwiera nasze oczy i serca na cuda świata, które musimy ocalić. Pewnie tam po drugiej stronie nieba Jego obiektyw ma okazalsze, anielskie pejzaże do utrwalenia...

jaga znad Wisły
24.08.2010

W takiej chwili, gdy okazuje się, że odszedł Ktoś kogo pracę się podziwiało, kto wzbudzał zachwyt... trudno ubrać w słowa zaskoczenie, żal, smutek, pustkę i taką pretensje do losu Dlaczego On???
"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą..."
Najszczersze kondolencje.

Agata C.
21.08.2010

Mijają kolejne dni od kiedy dotarła do mnie ta wiadomość a bliskie są mi nadal odczucia, których bym się nie spodziewała. Pana Artura bardzo podziwiałam, ujął mnie swoją pasją, a przede wszystkim swoją osobowością i nie spodziewałam się, że poczucie braku i smutku może być tak głębokie.
Dla mnie na pewno nie pozostanie "niewidzialnym z ostępów "

Marysia
18.08.2010

Na fotografie Artura Tabora trafiłam przypadkiem buszując po internecie, co następnie doprowadziło mnie do tej witryny. Zdjęcia z opisem refleksji i działań autora ukazują niesamowitą wrażliwość, oczarowanie polską przyrodą i silną pasję utrwalania widoków jakie maluje sama natura. Ujęły mnie te opisy, które wyrażały fascynację i determinację. Pozostawił po sobie prawdziwe piękno, a ponadto zrobił coś o wiele więcej, zatrzymał je w ułamku sekundy, co czyni je tak nieziemskimi. Dzięki Panu Taborowi możemy popadać w zachwyt nad dziką polską przyrodą, którą ocalił od zapomnienia a za sprawą której przetrwa w pamięci ludzi na długo. Myślę, że śmierć Pana Tabora to wielka strata dla nas Polaków oraz dla Jego przyjaciół i rodziny. Pragnę wyrazić swój podziw i ofiarować słowa współczucia dla tych, którzy przeżywają żałobę.

Renata Straus-Musiał
14.08.2010

Pewnie nie raz oglądałam fotografie Pana Artura nie przypisując jemu ani nikomu innemu ich autorstwa. Po prostu były. Po wystawie na wrocławskim rynku zainteresowałam się osobą artysty i oniemiałam. Artur Tabor nie żyje! Dziękuję Panu za piękne zdjęcia, za ucztę dla oczu i duszy. Szkoda, że nie zdążyłam  wyrazić  swego podziwu, zachwytu i wdzięczności wtedy, gdy był Pan wśród nas.

M. Jakubczyk
13.08.2010

Niebo czyste nade mną, ziemia stopy me nosi
Ileż to razy przemierzać krainy te będę
Ileż uniesień i trudu jeszcze
Ileż...uśmiechu spełnienia

Grudka ziemi , ziarnko piasku
Kropla wody, mroku westchnienie
Wszystko dziwne i namiętności pełne
Wszystko ciekawe i utrwalenia warte

Spójrz,
Cisza,
Dusza,
Już tylko...ona


Pamięci Artura...

ale dlaczego...
07.08.2010

To Wielka strata dla ludzi którzy są jeszcze wrażliwi na niesamowity świat przyrody ,otaczający nas wokół. Uwilbiam ogladać prace tego Wybitnego fotografa i znawcy dzikiej przyrody.Te wspaniałe i zabawne historie opowiadane na planie "Dzikiej Polski" wraz z współtwórcami programu, achh.... Niech spoczywa w pokoju i kolekcjonuje kolejne prace, już innego świata- bym mógł je kiedyś oglądnąć jak zostanę wezwany i ja .
NIECH KAŻDE ZDJĘCIE PRZYPOMINA NAM ILE WYSIŁKU I TRUDU POŚWIĘCAŁ TEN CZŁOWIEK BY POKAZAĆ NAM TO ,CZEGO SOBIE NAWET NIE POTRAFILIŚMY WYOBRAZIĆ.

Jarek Dolny Śląsk
06.08.2010

Jestem fanem fotografii Artura i jego pasji życia. Wspólny idol Włodzimierz Puchalski odcisną na nas umiłowanie piękna przyrody i szacunku dla niej. Z zazdrością patrzę na osiągnięcia Artura chociaż wiem, że były wynikiem bardzo ciężkiej pracy i poświeceń z jego strony jak również jego rodziny. Z wielkim żalem przyjąłem wiadomość o śmierci Artura. Składam głęboki wyrazy współczucia na ręce najbliższej rodziny w tym trudnym czasie.

Piotr Panas
04.08.2010

jestem zdruzgotana !!!!!!! wyrazy współczucia Rodzinie i wszystkim wielbicielom AT

Ewa L.
04.08.2010

RIP

SCRUBBY
03.08.2010

Cudowne fotografie, aż łza kręci się w oku na myśl że Pan Artur od Nas odszedł... nikt już nie będzie potrafił robić takich zdjęć... Był dla Mnie wzorem fotografii przyrodniczej... Wielki Pasjonat, który zginął robiąc to co Kocha
Spokój jego duszy
[*]
Niech spoczywa w pokoju. Amen

Hubert Czekała
03.08.2010

O tym smutnym fakcie dowiedziałem się kilka dni temu i nie wierzę!
Panie Arturze, tak się nie robi!!!
Brak mi słów by opisać żal, który odczuwam i który ciągle ściska mi gardło.
Najszczersze wyrazy współczucia dla Żony i Córki!

Ryszard R.
02.08.2010

Chciałbym złożyć szczere kondolencje całej rodzinie Artura.
Z ogromnym żalem przyjąłem wiadomość o Jego przedwczesnej śmierci.
Miałem ogromny zaszczyt poznać  Artura i jego małżonkę w 1994 roku w Mołożewie nad Bugiem na obozie obrączkarskim, na który zabrał mnie mój kolega (miałem wtedy 16 lat).  Mimo sporego upływu czasu do dzisiaj pamiętam to spotkanie. Artur zrobił na mnie wtedy ogromne wrażenie niezwykle ciekawie opowiadając o swojej pasji. Pamiętam jak z ogromnym zainteresowaniem przysłuchiwałem się Jego opowieściom o fotografowaniu  kulonów.  Zapamiętałem wtedy jego nazwisko i często gdy tylko znajdowałem jego zdjęcia w czasopismach przyrodniczych to cieszyłem się, że poznałem osobiście autora fotografii i z dumą informowałem o tym fakcie swoich znajomych,  którym pokazywałem  Jego zdjęcia.
Będąc na studiach miałem jeszcze okazję spotkać Go na pokazie slajdów jaki przygotował dla Koła Fotograficznego Leśników w SGGW w Warszawie -  wszyscy byli pod wielkim wrażeniem osobowości Artura.
Jestem bardzo dumny, że mogłem Cię Arturze poznać!  Zaraziłeś swoją pasją wielu młodych ludzi - w tym również mnie ! Na zawsze pozostaniesz dla mnie niedoścignionym wzorem Fotografa Przyrody,  jakim był dla Ciebie "dziadek" Puchalski i Wspaniałego Człowieka! 
Spoczywaj w pokoju!

Grzegorz Feret
28.07.2010

Był dla mnie wzorem w fotografii przyrody. Wyrazy współczucia dla Rodziny.

Marek
28.07.2010

Zazdroszczę tych wszystkich wspaniałych, ulotnych chwil, których mógł doświadczyć Pan Artur. Cóż można dodać ŻAL.....

B.Cyniak
28.07.2010

Piękne zdjęcia .
Mam nadzieję że tak gdzie jesteś masz możliwość kontynuowania tego co zacząłeś...
Patrząc na niedźwiedzia w obiektywie uważam że byłeś bardzo odważnym człowiekiem ......
Spoczywaj w pokoju

Piotr Walendowski
28.07.2010

Wielki Przyrodnik!!!

Puchacz80
27.07.2010

Szczere współczucia rodzinie. Nie znałam pana Artura osobiście, ale czuję ogromny smutek, ponieważ jest to ogromna strata... Jednak nie żegnam się na zawsze, bo wierzę, że kiedyś się spotkamy...

agap
27.07.2010

Wieczne odpoczywanie.....

H.M.
26.07.2010

... nie będziemy razem dłubać przy samochodzie, nie będziemy umawiać się co wiosnę na orzechówki, nie będziemy śmiać się, nie będziemy wzdychać ...

spoczywaj w pokoju druchu

Marcin
26.07.2010

najlepszy polski fotograf ptakow, nastepca puchalskiego.Pasjonat, szacunek dla Jego pracy i wyrazy wspolczucia dla wyrozumialej Rodziny.

tomek         berlin  
25.07.2010

Szacunek!! Podziw!! Żal!! Byłeś mistrzem i w moim sercu nadal nim pozostajesz!

Darek
25.07.2010

Dzisiaj dowiedziałem się o smierci  Pana Artura... szok... smutek, nie mogę w to uwierzyć. Nie znałem Go osobiście. Oglądałem jego zdjęcia z zachwytem...Był dla mnie niedoścignionym wzorem w fotografii ptaków. Wyrazy współczucia dla Rodziny.

Jacek Grzechnik
24.07.2010

"Dzika Polska" bez Pana nigdy już nie będzie taka sama.

Widz
24.07.2010

SKŁADAM PANI JOLANTO, WYRAZY SZCZEREGO WSPÓŁCZUCIA PO STRACIE MĘŻA, JEST TO WIELKA STRATA W POLSKIEJ FOTOGRAFICE PRZYRODNICZEJ..........pozd.

Spławik
24.07.2010

Odszedl, ale tak duzo zostawil po sobie...
Dla calej rodziny p. Artura skladam najglebsze wyrazy wspolczucia... to przykre, ze tacy wspaniali ludzie odchodza przedwczesnie.

Tomek C. - Toronto
24.07.2010

przepiękne.........szkoda..

ewakaka
23.07.2010

Ogromna strata, wyrazy współczucia dla Najbliższych Pana Artura.
żałuję, że nie uda mi się już spotkać tak genialnego fotografa, pełnego pasji i poczucia humoru

marakota
22.07.2010

Jego przedwczesna śmierć to wielka strata dla polskiej fotografii.
Swoją wspaniałą twórczością na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Grzegorz Wodnicki
22.07.2010

Witam.... To niezwykłe zatrzymać to co piękne dla innych, aby też się zachwycili. Udanych zdjęć po TAMTEJ STRONIE ŻYCIA.....

Z.W.23
22.07.2010

"Kołysanka dla Bezsennego"

A ty - zatopiony
w błękicie,
obcy rzeczywistości,
wczarowany w sen,
płyń nad łąką kwietną,
nad lasem żywicznym,
nad wodą ciemną, cichą
płyń...
płyń...

Halina Gieszyńska-Dzikowa
21.07.2010

Dowiedziałem się o tej tragedii dopiero dzisiaj i przeżyłem szok. Artur był nie tylko moim kolegą, ale jednym z najwybitniejszych fotografików jakich poznałem, godnym następca Włodzimierza Puchalskiego, człowiekiem o wyjątkowej wrażliwości. Najszczersze wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół.

Karol Zub
21.07.2010

Z niezmiennym zachwytem oglądam zdjęcia zawarte w albumach "Bug. Nadbużańskie podlasie" i "Bug - pejzaż nostalgiczny" i z żalem myślę, że Artur Tabor tyle jeszcze miał pięknych zdjęć zrobić.
Dziękuję za to w jak cudowny sposób przedstawiał nam otaczający nas świat i wyrażam głębokie współczucie dla Rodziny.

Monika Pieńkowska
20.07.2010

To straszna tragedia, osobiscie nie znałam Pana Artura Tabora, ale w jego albumie, w którym są zdjęcia z pleneru który się u nas odbył): "Bug w oczach dzieci" został opublikowany mój wiersz, to niepowetowana strata, jeszcze niedawno dostałam ten album z jego autografem gdy był w naszej szkole... Tyle jeszcze było przed nim, zrobiłby tyle wspaniałych zdjęc i filmów.Myślę że nie będzie juz człowieka który poświęciłby swoje zycie w takim stopniu dla pasji i nie wahałby się dla niej przed niczym, nawet przed simercią. W swoje zdjęcia i filmy wkładał całą duszę i talent. [*]

Małgorzata Makowska
20.07.2010

Szczere kondolencje, Artur zawsze będzie dla mnie wzorem

krzysztof Ch.
19.07.2010

Oglądałam dzisiaj w Parku Oliwskim plenerową wystawę zdjęć "Zwierzpospolita Polska". Poraziło mnie piękno zdjęć ...robiłam zdjęcia zdjęciom...Gdy wróciłam do domu, siadłam od razu do komputera pooglądać zdjęcia na Pańskiej stronie...jestem wstrząśnięta informacją o Pana śmierci, składam szczere wyrazy współczucia Pańskiej rodzinie, Panie Arturze!!!

Ela z Gdańska
18.07.2010

Dopiero teraz się dowiedziałem...
Żegnaj, Artur...
A tak podobał mi się, swego czasu, Twój citroen C-15D...
[*]

Wojtek Misior, SMUGA
18.07.2010

Byłeś wspaniałym fotografem i filmowcem,
bedzie nam ciebie brakowało.
Najszczersze kondolecje dla rodziny.

Jankom
18.07.2010

Tęsknię za Tobą

P
18.07.2010

Przepiękne, fascynujące fotografie!
Wyrazy współczucia Rodzinie [*]

Agnieszka
18.07.2010

Od lat zaglądałam na tę stronę nie znałam autora ale Jego zdjęcia robiły ogromne wrażenie, oglądałam je jak byłam w dołku. I dziś.... Proszę nie zamykajcie te strony zostawcie ją dla nas i Artura

Iwona
18.07.2010

"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych"

Iwona
16.07.2010

Brak słów będących wyrazem smutku... Szczere współczucia dla rodziny i bliskich.

Karol
15.07.2010

nie potrafię wyrazić smutku, który czuję...

Jarek
14.07.2010

Smutek pozostanie i pamięć i czasem żal wyciśnie łzę..., lecz wszystkie rzeczy należy przyjąć z pokorą. To jednak wielka tragedia. Zbyt wcześnie odszedłeś - będziemy zawsze o Tobie pamiętać Arturze!

Piotr W.
14.07.2010

Artur, nie tylko pasjonat, mistrz fotografii, ale przede wszystkim wspaniały człowiek ... 
- będziesz zawsze w naszych sercach ...

B. i K.
14.07.2010

Miałem zaszczyt mieszkać z nim w jednym pokoju podczas studiów.
Tak mi przykro.

Arek
13.07.2010

Chciałabym złożyć najszczersze kondolencje Rodzinie i Przyjaciołom Artura.
Miałam okazję poznać Go, przy okazji prac nad filmem o Czerwonym Bagnie. Ujmował spokojem, cierpliwością i poczuciem humoru.
Trudno przyjąć do wiadomości, że już Go nie ma...

Monika
12.07.2010

:( Biedak [*]

Filip.
12.07.2010

"Jak trudno żegnać na zawsze kogoś, kto jeszcze mógł być z nami, odszedłeś bez pożegnania, jakbyś nie chciał swym odejściem smucić"

Karolina
11.07.2010

ŻEGNAJ ARTUR!!!!

KRYSTIAN
11.07.2010

Kolejny znamienity odszedł do Krainy Wiecznych Kadrów Przyrody... Spotka się tam z innymi znamienitymi. Szkoda, że nie było nam dane kiedyś razem gdzieś się wybrać

Mateusz Moskalik (www.arktyka.org.pl)
10.07.2010

Artura poznaliśmy podczas wizyty jego w Nowym Jorku. Jego prace zrobiły na nas bardzo duże wrażenie. Kupiliśmy album o Bugu i kasetę. Jeszcze bardziej byliśmy urzeczeni osobowością Artura , to w jaki sposób prezentował swoje dzieło, jak opowiadał o swojej pracy  .
On sprawił, że zaczęliśmy się interesować bardziej przedstawianą przez niego stroną Polski. Dzięki niemu  na nowo zaczęliśmy się zachwycać przyrodą naszego pięknego kraju.
Był to zaszczyt poznać go .Zostanie na zawsze w naszych sercach , jak ktoś bliski i niezapomniany.
Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia. Artur zabrał ze sobą wspomnienia , ale wiemy też ,że tyle samo zostawił ich na ziemi. Mamy nadzieję ,że wspomnienia dadzą waszym sercom wiele ukojenia. Wspomnienia to piękny most jaki ludzie budują między sobą .

Halina Tomaszewska i Stan Barton
10.07.2010

Ktoś na pogrzebie Ayrtona Senny powiedział "Pan Bóg zbudował w niebie tor i potrzebował najlepszego kierowcy".
Widocznie teraz Pan Bóg potrzebował najlepszego fotografa...

Dariusz A.
09.07.2010

"idź swoją drogą, bo w tym cały sens istnienia.."
Tobie się to udało.. podziw i szacunek ..

sokens
08.07.2010

Nadal nie mogę w to uwierzyć. To nie może być prawda ...

ls
08.07.2010

Wciąż nie mogę uwierzyć, że Ciebie nie ma... Jednak każde zdjęcie to cząstka Ciebie, dziękuję za to co zostawiłeś!
Byłeś i jesteś, będziesz moim mistrzem fotografii przyrody!

K.M.
08.07.2010

[*] ... brak mi słów ...

M.W.
08.07.2010

Ogromna strata. Dla wszystkich...
Szczere wyrazy współczucia dla najbliższych... Oby znalazła się siła, która pomoże to wszystko zrozumieć...
Spoczywaj w pokoju Arturze...
Jesteś i byłeś dla mnie wzorem...

Kasia H.
08.07.2010

Wyrażam współczucie rodzinie i najbliższym... Bardzo lubiłam jego filmy i fotografie. Wielka strata...

Zenona
08.07.2010

Przepiękne zdjęcia. Zawsze z przyjemnością odwiedzam tę stronę. Przykro mi z powodu tragedii. Niech te zdjęcia podtrzymują pamięć o Panu Taborze...

vertigo
08.07.2010

Jest takie przekonanie że Bóg powołuje do siebie wcześniej tych których szczególnie ukochał. Widocznie przeglądał twoje zdjęcia Arturze. Wszak wszystkie twoje fotografie pokazywały nam Go w Jego najpiękniejszym ziemskim obliczu. Jestem przekonany, że teraz oglądasz Go twarzą w twarz.

M. Grzybowski
08.07.2010

"Nie wszystek umrę - non omnis moriar"  tak pisał Horacy w "Pieśni III". Poeta chciał zapewnić sobie nieśmiertelność, pozostawiając swoją twórczość przyszłym pokoleniom.
Z całą pewnością, Ty Arturze, nie odejdziesz nigdy w zapomnienie.
Pokój Twojej Duszy

Dawid
08.07.2010

Gdy wchodzę na tę stronę,łzy same cisną mi się do oczu..
Nie umiera ten, kto żyje w sercach i pamięci innych.
Nigdy o Tobie nie zapomnimy Arturze,
Spoczywaj w Pokoju

Ania
08.07.2010

Żegnaj Artur.

Radek
08.07.2010

Gdzieś tam nad Nami są rozległe równiny, niekończące się przestrzenie. Są góry o szczytach w chmurach i nieprzeniknione lasy. Czas tam nie ma władzy, a światło... Cóż, światło musi tam być boskie. Pan Artur zapewne już przemierza te krainy. My też tam kiedyś dojdziemy. Ale nie wolno się Nam spieszyć. Mamy jeszcze coś do zrobienia tutaj...  Nie zapomnę Jego zdjęć...

Sebastian
08.07.2010

Wielka strata. Odszedł wielki człowiek, których niestety jest coraz mniej na tym Świecie. Współczucia dla rodziny.

Jan Ryszawy
08.07.2010

żal pustka,smutek.CIEBIE już nie ma.Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach i w naszej pamięci.Takich ludzi jak TY się nie zapomina. Żyłeś tak krótko,chciałeś tak wiele, bądź TAM szczęśliwy drogi przyjacielu.

R.S.  ZAREK  
08.07.2010

Co za strata.

T.F.
08.07.2010

Zbyt szybko, zbyt młodo... Na zawsze połączony z przyrodą. Pokój Twojej Duszy

Tomasz J.
07.07.2010

29 czerwca po powrocie z terenu zacząłem przeglądać zdjęcia z Kokoszkami Wodnymi. Żona zerkając na monitor (choć w głębi serca zła na mnie, że ciągle mnie nie ma i jeszcze ślęczę przy komputerze) skomentowała jedno ze zdjęć: Takiego nie powstydziłby się nawet Artur Tabor... Oczywiście wiele było w tym kurtuazji i miało to być niejako wyróżnienie dla mnie ale fakt, że Ona osoba zupełnie nieinteresująca się fotografią wiedziała i wie Kim Arturze byłeś i jesteś dla Nas-ludzi kochających przyrodę. Dziękuję za wszystko. Będę tu wracał by czerpać naukę z Twoich obrazów.

Karol (wacha)
07.07.2010

Fotograf nie umiera nigdy. Będzie żył dzięki temu, co pozostawił dla nas, fotografów amatorów.Żegnam kolegę fotografa, wybitnego artystę.

Asia Z
07.07.2010

Będziemy kontynuować Twoje dzieło.
Cześc Twojej pamięci!

fotos
07.07.2010

Nie umiem wyrazić słowami tego co czuje...
Będziemy o Tobie Artur pamiętać...

A.Szafrański
07.07.2010

Arturze,odchodząc pozostawiłeś cząstkę siebie w zdjęciach do których zawsze możemy wracać. Bóg z Tobą

kucharzewski
07.07.2010

Posrod zgielku dnia codziennego, czekam chwili,gdy choc przez kilka minut bede mogla kontemplowac umieszczone na tej stronie zdjecia. Zachwycam sie, wzruszam  uchwyconym na nich niezwyklym Pieknem. Pieknem,ktore porusza mnie gleboko w srodku i dotyka najdelikatniejszej, dzwiecznej struny w sercu.

Niech Ci Pan poblogoslawi,Arturze, teraz, gdy bedac juz tak blisko Niego, z nieodlacznym aparatem w reku,chwytasz w obiektyw dziwy cud-poniebnej Krainy.

Barbara Król
07.07.2010

Jaka szkoda, że tak młodo odchodzi ktoś kto ma tyle jeszcze do zrobienia, pokazania innym, rozbudzenia pasji ... Nie znałam Cię Arturze, ale znałam i podziwiałam Twoje fotografie, wracałam do nich, gdy nie mogłam pojechać nad mój ukochany Bug. Będę nadal do nich wracać i zawsze z myślą o Tobie.
Wyrazy szczerego współczucia dla Żony i Córki -

zomik
07.07.2010

Wielka strata :((

Dla mnie byles wzorem w fotografowaniu przyrody.

bartek
06.07.2010

Anielski orszak niech twą duszę przyjmie,
Uniesie z ziemi ku wyżynom nieba

Tomek B.
06.07.2010

Wyrazy współczucia dla najbliższych. Miałem szczęście Cię poznać, nasze spotkanie bardzo dużo mnie nauczyło, liczyłem na kolejne! Zawsze zostaniesz dla mnie wzorem człowieka z pasją. Składam Ci hołd i dziękuje za wszystko. Będę pamiętał do końca moich dni i spotkamy się tam na górze. Dzięki Artur

Ptasiarz
06.07.2010

Bóg powołał cię do siebie byś teraz tam robił przepiękne fotografie. Spoczywaj w pokoju.

martius
06.07.2010

Trudno opisać słowami to co się stało,OGROMNY ŻAL i PUSTKA

Rafał
06.07.2010

Po tym tragicznym wydarzeniu, kilkakrotnie wracałem do tej księgi i nie wiedziałem co napisać... do tej pory do końca nie wiem...
Odszedł do krainy wiecznych łowów wspaniały człowiek, który był, jest i będzie moim autorytetem w dziedzinie fotografii przyrodniczej. Zawsze podziwiałem Artura za jego niezłomność i wytrwałość w poszukiwaniu niezwykłych ujęć, ryzykując niejednokrotnie zdrowie. Kiedy dowiedziałem się o tym wydarzeniu, nie mogłem w to uwierzyć... w myślach przewijały mi się wspaniałe ujęcia i urywki z programu ,,Dzika Polska''. Żałuję, że nie dane mi było poznać Artura osobiście:(

Kondolencje dla najbliższej rodziny.
Trzymajcie się

Sławek Wojtczak
06.07.2010

[*]

Agnieszka S.
06.07.2010

To wielki cios....
Życie jest bardzo kruche, lecz ty Arturze nie zmarnowałeś go. Pozostawiłeś po sobie tak wiele.... Na zawsze zostaniesz w sercach i pamięci osób które miały szczęście Cię spotkać, a Twoje prace długo będą niedoścignionym wzorem dla tych, co nie zdążyli Cię poznać.

Krzysiek Kaźmierczak
06.07.2010

Niech w opiekę wezmą cię teraz skrzydlaci Aniołowie.

Wojtek
06.07.2010

Panie Arturze dziękujmy za wszystko, za to jakim Pan był człowiekiem, jak wspaniale zarażał Pan nas swoja pasją i jak pięknie mówił i pokazywał każdy skrawek ojczystej ziemi. Szkoda, że już nigdy nie usłyszymy tych opowieści. W naszej pamięci pozostaną te chwile i Pański testament- zdjęcia, filmy... Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokołowie Podlaskim.
Łączymy się w bólu z rodzina i przyjaciółmi naszego Mistrza.

Miłośnicy przyrody z PSP nr 1
06.07.2010

wielki smutek, że nie zobaczymy już kolejnych zdjęć

Tomek
06.07.2010

Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci wspaniałego człowieka i genialnego fotografa.

Natalia, Grażyna, Ignacy - WSiP
06.07.2010

Smutna to wiadomosc i brak slow by cokolwiek napisac... Nie dane bylo mi go poznac osobiscie ale znam go ze zdjec i niedawno emitowanego programu na TV polonia. Ta dziedzina fotografii/filmu potrafi byc zabojczo niebezpieczna...
Wiem ze zadne slowa nie ukoja bolu po stracie Artura...
Najszczersze wyrazy wspolczucia dla rodziny i przyjaciol

Michal "Steel" Kufel
06.07.2010

Wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół. Tak nam żal...

calydziki
06.07.2010

Tak mi przykro - bardzo zal wspaniałego Czlowieka - Pasjonata. Spoczywaj w Pokoju

Maria
06.07.2010

Jak ja cholernie żałuję że nie poznałem Cię bliżej chociaż miałem kilkukrotnie okazję... Twoich fascynujących opowieści nie zapomnę nigdy i dziękuję że chociaż tyle było mi dane. Do zobaczenia Mistrzu... Odpocznij sobie teraz w ulubionym lesie i wróć do nas. Wróć bo kto będzie naszym mentorem....

R.
06.07.2010

Łączę sie z rodziną Pana Artura. Tak mi bardzo przykro... Odeszła osoba, której nie znałem osobiście, ale jak wiele mi pokazała:( Trzymajcie się mocno

Adam Głuchowski
06.07.2010

Jestem wstrząśnięty tą tragiczną wiadomością.
Nie mogę w to uwierzyć.
Odszedł wspaniały człowiek, doskonały fotograf. Panie Arturze, Pańskie zdjęcia pozostaną ze mną na zawsze.
Często zaglądałem na Aktualności, teraz będą tylko wspomnienia, ale Pańskich pięknych fotografii nigdy nie zapomnę.

Bogdan Wańkowicz
05.07.2010

Życie jest tak kruche...Artur będzie nam Ciebie brakowało...

Anika
05.07.2010

Artur...
I tyle powiedzieć nie zdołam...
Nie usiądziemy już razem przed monitorem,
nie powiemy maszyniście więcej "sosu", że czarny jest cool...,
i o życiu nie pogadamy,
i tyle rzeczy już nie będzie takich jak były,
i już nie zadzwonię, że widziałem pomurnika lub inną jak dla mnie rzadkość,
nie zjemy śniadania ni obiadu po pracy razem.
Nie płaczę, bo wiem, że się jeszcze spotkamy i znowu poprawimy to co się popsuło po drodze.
Czekaj więc na mnie... i tylko proszę Cię rób tam zdjęcia byśmy mogli je razem obrobić.

Do zobaczenia.

Bob
05.07.2010

Artur, gdzie jesteś!!!???

Cassus
05.07.2010

Byłeś moim guru fotografii przyrodniczej. Nie znałem Cię osobiście ale zawsze wydawałeś mi się człowiekiem ciepłym, życzliwym, uparcie dążącym do wytyczonego celu. Do dziś nie mogę uwierzyć w to co się stało. [*]

MS
05.07.2010

Dla nas będziesz zawsze żył w swoich zdjęciach.

K.Lewańska - Tukaj
05.07.2010

Trudno uwierzyć w to co się stało- piękna zabójcza pasja... Arturze dziękujemy za wszystko za Twoją pasję, skarbnice wiedzy i za t ze byłeś po-prostu cudownym,  równym i niesamowicie skromnym człowiekiem. Byłeś Wielki Mistrzu. Jak strasznie brzmi teraz słowo byłeś...

Aśka H.
05.07.2010

[*] Świeć Panie nad Jego Duszą

A.Z.
05.07.2010

Drogi Arturze, myślę że jesteś po prostu potrzebny teraz Panu Bogu - tam w niebie, spojrzysz pewnie teraz na to wszystko z innej perspektywy - z góry, i porozmawiacie z Panem Bogiem o tym co stworzył, a co Tobie dane było już zobaczyć. Będziemy o Tobie pamiętać.

Krzysiek
05.07.2010

Wyrazy współczucia dla Żony i Córki Artura

Jarosław Solarczyk
05.07.2010

:(

Robert B.
05.07.2010

Jolu, Monico
Wiadomość jako obiegła nasz świat fotografów 2 lipca nadal nie dociera do mnie. Do dzisiaj nie mogę spać. Ciągle mam przed oczami Artura podczas plenerów, podczas naszego wspólnego udziału w filmie "W krainie jodły, buka i tarpana".
Zawsze życzliwy, uśmiechnięty, pełen pasji i życia.
Chyba jedynym wytłumaczeniem jest to, że Bóg tak zazdrościł mu tych wspaniałych fotografii, że wezwał Go do siebie na swojego osobistego fotografa w Raju. Przyjmij głębokie wyrazy współczucia i szczerego żalu.

Paweł
05.07.2010

to mój drugi wpis na Twojej stronie Artur, do zobaczenia gdzieś w lesie...

marmarcel
05.07.2010

Był Pan mistrzem mojego dzieciństwa. Do zobaczenia.

Appiaster
05.07.2010

Nie chcę, nie mogę uwierzyć... Takie rzeczy nie powinny się zdarzać... I tylko zdjęcia pozostały... i filmy, i wspomnienia spotkań, rozmów, dyskusji.

Renata Słupek
05.07.2010

NIE MOGĘ W TO UWIERZYĆ Pamiętam zdjęcia Artura jak jeszcze byłem dzieckiem i kupowałem miesięcznik ZWIERZAKI, później programy TV i ta strona. Spoczywaj w spokoju [*]

Dzosi
05.07.2010

Wciąż do mnie nie dociera to co się stało. Wielka strata, wielkiego człowieka.[*]

Damian Bednarz
05.07.2010

Nie, prawda to być nie może, nie wierze.... nie, nie nie!
żal i smutek

crisder
05.07.2010

Nie mogę uwierzyć w tak tragiczną wiadomość. Takich ludzi jak Ty, Arturze już nie ma. Jesteś wzorem człowieka pełnego pasji, oddanego przyrodzie. Będziesz mnie inspirował do końca i moich dni. Odpoczywasz teraz, chociaż tyle miałeś jeszcze do zrobienia. Udanych zdjęć, tam na niebieskich łąkach.

Przemek Pasikowski
02.07.2010

w życiu piękne są tylko chwile i dlatego czasem warto żyć. Żyć jak Artur, jak Puchalski. Dobrych snów . Do zobaczenia.

sygi
02.07.2010

[*] Jestem wstrząśnięty tą wiadomością...

Adamotl
02.07.2010

Niewatpliwie jest pan szczesciazem moc tak zyc welki szacun pozdrawiam

maciek
13.06.2010

Artur zdradź sekret. Jak zrobić tak aby moja pasja czyli fotografia zamieniła się miejscami z pracą? Oczywiście ukłony w stronę twoich zdjęć i podejścia do tematu polskich filmów przyrodniczych również uważam, że jest ich stanowczo za mało.

Paweł
06.06.2010

Coś co można tylko pozazdrościć. Fotki nie codzienne, jestem zachwycony fotografiami i sposobem ich robienia a zarazem pełen podziwu i szacunku dla determinacji i wytrwałości. To co zobaczyłem jest godne naśladowania i rzuciło nowe światło na fotografowanie ptaków i nie tylko.

Valdziu
03.06.2010

Zdumiewające prace. Cudne okruchy chwil umiejętnie uchwycone na zdjęciu, inspirujące, przepiękne. Życzę powodzenia w dalszej pracy twórczej!

Mukana Sarki
21.05.2010

Dolina Bugu jest miejscem magicznym...przyroda gra z człowiekiem i fajne jest to że człowiek tę grę przynajmniej w pewnych miejscach chce (musi?) podjąć...Chylę czoła przed Sztuką którą Pan uprawia oraz przed pańskim kunsztem i warsztatem. R E W E L A C J A

Marcin
26.04.2010

Dziekuję za arcyciekawą stronę. Mam pytanie - kiedy (i czy w ogóle jeszcze) będą nowe odcinki "Dzikiej Polski"? (mam nadzieję, że namiot sprawdza się w akcji ;) Pozdrawiam serdecznie

Krzysiek "Wanoga" i załoga e-Horyzontu
19.04.2010

Artur Chciałbym podziękować Ci za to że Twoje zdjęcia wiele lat temu zainspirowały mnie do dłuższego :-) pozostania przy tym jakże wciągającym hobby. Życzę dużo dobrego światła i uporu w tym co rozpocząłeś w polskiej fotografii przyrodniczej.

Paweł Wacławik - www.pawelwaclawik.pl
04.04.2010

Jako mały chłopiec oglądałem Pana zdjęcia w czasopiśmie Zwierzaki. Teraz sam uczę się tej niezwykłej sztuki, jaką jest fotografia przyrodnicza. Gratuluje sukcesów. Pozdrawiam.

Maciej
29.03.2010

Piękne. Wracam do tej strony co jakiś czas. Najlepsze zdjęcia. Oglądam innych fotografików na www.foto-ptaki.pl,ale te Pana Artura Tabora to miód malina.

Kokosz
19.03.2010

Po obejrzeniu strony nie moge sie doczekac spotkania w Nowy Jorku!!! Dech zapiera piekno polskiej przyrody.... i absolutnie wspaniale artystyczne oko z techniczna doskonaloscia. Do zobaczenia!:-)

Malgorzata
26.02.2010

Drogi Panie Arturze, Jest Pan godnym nastepca Pana Puchalskiego! Dzieki za cudowne zdjecia przyrody Polskiej! Serdecznie pozdrawiam,

Jozef jozefmotor@aol.com
23.02.2010

Bardzo Ciekawa Strona! Pozdrawiam i życzę sukcesów z aparatem w dłoni.

łukasz woszczyński
11.02.2010

Panie Arturze To co Pan Robi to genialna i wspaniała sprawa. Oboje z żoną jesteśmy przyrodnikami i pasjonatami natury. Dzięki Pana zdjęciom i programom uczymy się na nowo postrzegać nasz piękny kraj i jego bogactwo. Serdecznie pozdrawiamy i może do zobaczenia kiedyś w terenie. Marzena i Sergiusz

sergiuszbiedal@wp.pl
03.02.2010

Gratulacje. Podziwiam szczerze. Dodałem do ulubionych. Pozdrawiam

Piotr/Starachowice
31.01.2010

odziwiam Pana talent, oglądając Pańskie zdjęcia czułam się, jakbym razem z Panem odkrywała przyrodę na nowo. Cieszę się, ze są wśród nas tacy artyści jak Pan, bo dzięki nim codzienność staje się bardziej magiczna. Dziękuję.

Żaneta z Żyrardowa
29.01.2010

Dziękuję za wspaniały album o Wiśle - Królowej Rzek

Sławek
26.01.2010

Witam. Wielkie brawa Panie Arturze. Niektórych zdjęć pozytywnie zazdroszczę. Mam nadzieję, że kiedyś uda nam się spotkać podczas "bezkrwawych łowów".

Piotr Januszewski
15.01.2010

 

© Prawa autorskie do zdjęć i tekstów zamieszczonych  na tej stronie są zastrzeżone i chronione polskim prawem. 
Fotografie są własnością spadkobierców Artura Tabora i nie mogą być wykorzystywane bez ich pisemnej zgody !


Webmaster: Zbigniew Cieśla zc@plusnet.pl