Bug. Pejzaż nostalgiczny.

Jest mi bardzo miło poinformować, że nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazało się II wydanie albumu "Bug. Pejzaż nostalgiczny".

Jolanta Tabor


 

Artur Tabor Honorowym Obywatelem Gminy Jedlnia-Letnisko

W dniu 10 maja Radni Gminy Jedlnia-Letnisko nadali Arturowi Taborowi tytuł "Honorowy Obywatel Gminy Jedlnia-Letnisko".

Dziękuję bardzo Panu Wójtowi i Radnym za inicjatywę uhonorowania osoby Artura tym tytułem. Dziękuję również za bardzo uroczysty przebieg posiedzenia Rady. Na uroczystoœci obecni byli bliscy koledzy i przyjaciele, którym również dziękuję za przybycie.

Jolanta Tabor

Gmina Jedlnia-Letnisko - Aktualności

Radio Plus - Informacje z regionu


 

Malowane światłem wystawa w Kozienicach.

 


 

Bug - pejzaż nostalgiczny w Zwierzyńcu.

 


 

Lubię wyzwania. Moja droga życia.

Zapraszam na premierę pokazu multimedialnego o Arturze Taborze, która odbędzie się 11 kwietnia b.r. w ramach obchodów 20-lecia Związku Polskich Fotografów Przyrody w Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie, przy ul. Tetmajera 38.Jest to rozmowa z Arturem Taborem nagrana w czerwcu 2008 roku w domu państwa Bakun. Artur opowiada w niej o początkach fotografii, o pierwszych ciemniach i wywoływaniu zdjęć czarno-białych. Mówi dlaczego zajął się fotografią przyrodniczą. Opowiada o emocjach w fotografii, o przygotowaniach do pracy w terenie, o drodze do zrobienia wymarzonego zdjęcia.

Rozmowa ta jest to przede wszystkim opowieść o fotografii jako drodze życia, którą Artur Tabor wybrał lub która jego wybrała. Tłem rozmowy są zdjęcia i muzyka.

Pokaz przygotowany został specjalnie na uroczystość jubileuszu 20-lecia.
 


 

Wznowienie albumu "Sowy Polski"

Ukazało się długo oczekiwane drugie wydanie albumu Artura Tabora "Sowy Polski". W stosunku do wydania pierwszego książka rozszerzona jest o nowe zdjęcia w tym o zdjęcia sowy błotnej.

Uzupełnieniem wspaniałych fotografii są interesujące teksty Artura Gawła, Grzegorza Grzywaczewskiego, Romualda Mikuska, Rafała Sieka, Przemysława Stachyry, Pawła Szczepaniaka i Artura Tabora

Szczegóły dotyczące zamówienia na stronie kontakt.


Wystawa "Zwierzpospolita Polska" w Puławach.

W Puławach na placu Chopina można do 19 maja 2013 oglądać wystawę "Zwierzpospolita Polska".
"Zwierzpospolita Polska" to międzynarodowy projekt edukacyjno - artystyczny promujący polską dziką przyrodę i ideę jej ochrony. Jego autorem i realizatorem jest Fundacja Dzika Polska. Głównym elementem projektu jest wystawa blisko 60 fotografii Artura Tabora powiększonych do rozmiarów 150x100 cm. Każde ze zdjęć zawiera merytoryczny opis w języku polskim i angielskim.
Więcej informacji o projekcie pod adresem:
https://www.facebook.com/pages/Zwierzpospolita-Polska/176160549074575?ref=hl


Filmy Artura Tabora w TVP Historia

TVP Historia rozpoczyna w marcu emisję cyklu filmów przyrodniczych zrealizowanych przez Artura Tabora. Wśród nich: „Dolina Krasnej”, „Góry Stołowe”, „Nadbużański Park Krajobrazowy”, „Małopolski przełom Wisły”, „Roztocze, W krainie jodły, buka i tarpana”, „Podlaski przełom Bugu”.
Filmy będą emitowane przez cały rok 2013.
Terminy emisji filmów w marcu.

Dolina Krasnej: 03.03. godz.15:55 oraz 04.03 godz.10:45
Nadbużański park Krajobrazowy: 17.03 godz.12:50 oraz 18.03 godz.10:45
Małopolski przełom Wisły: 24.03. godz.13:05 oraz 25.03 godz.10:35
Roztocze. W krainie jodły, buka i tarpana: 31.03 godz.12:55 oraz 03.04 godz.11:05
Podlaski przełom Bugu: 31.03 godz.13:35 oraz 04.04 godz.10:55
Góry stołowe: 10.03 godz.15:55 oraz 11.03 godz.10:40


 

           
 


Wystawa fotografii w Ożarowie Mazowieckim.

Starosta Warszawski Zachodni i Towarzystwo Przyrodniczo-Podróżnicze "Kapibara" zapraszają na wystawę fotografii jednego z najlepszych polskich fotografów przyrody - Artura Tabora w dniach 19.02 - 22.03.2013r.
Wystawa znajduje się w hallu na I piętrze Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego ul. Poznańska 129/133 w Ożarowie Mazowieckim.
Wystawa powstała z inicjatywy Ministerstwa Środowiska z okazji Polskiej prezydencji w Unii Europejskiej w 2011 roku.


   
 
   


Nowa wystawa w galerii kina Helios w Radomiu.
 

18 stycznia (piątek) o godzinie 17.00 na 1 piętrze kina Helios w Radomiu odbędzie się otwarcie wystawy zdjęć Artura Tabora pt. „Te co skaczą i latają”.

Wystawa powstała z inicjatywy Biura Promocji i Informacji Ministerstwa Środowiska. Prezentuje ona bioróżnorodność polskiej przyrody. Celem wystawy jest uświadomienie widzom, jak bogatą mamy naszą ojczystą awifaunę.

Obserwowanie zwierząt w naszej strefie klimatycznej jest niezwykle trudne. Człowiek zdominował praktycznie wszystkie środowiska życia. Zwierzęta stały się bardzo czujne i płochliwe, unikają spotkań z człowiekiem. Nie wszyscy mamy świadomość jakich mamy „sąsiadów” w pobliżu naszych domostw. Ostatnimi miejscami gdzie możemy częściej spotkać dzikie zwierzęta są Parki Narodowe, Krajobrazowe, Rezerwaty Przyrody oraz miejsca zapomniane przez wszystkich.

Autor, Artur Tabor poświęcił ponad 7 lat pracy aby uwiecznić na światłoczułej błonie zwierzęta pokazane na wystawie. Każde zdjęcie wymagało wielu przygotowań (poznania danego gatunku) oraz licznych wyjazdów w teren. Autor budował specjalne kryjówki w koronach drzew, wkopywał się w ziemię, stawiał maskujące szałasy na łąkach i polach. W tych „ zaczarowanych domkach”, które były swojego rodzaju czapkami niewidkami spędził setki godzin czekając na swoich dzikich aktorów. Na wystawie możemy podziwiać rzadkie gatunki zwierząt takie jak: wąż eskulapa, żółw błotny, salamandry, koszatkę, bielika oraz te bardziej pospolite jak żurawie czy gęsi zbożowe.
Wszystkie zwierzęta zostały sfotografowane w ich naturalnym środowisku.

Ekspozycja potrwa do 7 lutego.
 


Aukcje zdjęć Artura Tabora
 

        

Rozpoczęły się dwie aukcje internetowe na rzecz WOŚP, w których Ministerstwo Środowiska wystawiło zdjęcia Artura Tabora z wystawy zorganizowanej z okazji Polskiej prezydencji w Unii Europejskiej w 2011 roku. Na ten szczytny cel wybrane zostały zdjęcia sowy śnieżnej oraz młodych wydr. Poniżej linki do stron aukcji:.

http://aukcje.wosp.org.pl/foto-sowy-snieznej-120x80cm-autor-artur-tabor-i752909
http://aukcje.wosp.org.pl/foto-wydr-120x80cm-autor-artur-tabor-i753613
 
Zapraszamy do licytacji.
 


Bug. Pejzaż nostalgiczny.

Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlasce zaprasza 14 grudnia o godz. 18.00 na pokaz prezentacji "Bug. Pejzaż nostalgiczny".


 


Sztuka Natury - Toruń 2012

W ramach toruńskiego festiwalu Sztuka Natury zaprezentowana zostanie diaporama Artura Tabora "Sowy Polski". Projekcja odbędzie się  8 grudnia w Centrum Kultury "Dwór Artusa" o godzinie 17:00.
Program festiwalu na stronie www.sztukanatury.pl
Natomiast 6 grudnia również w Centrum Kultury "Dwór Artusa" o godz. 18 nastąpi otwarcie wystawy "Te co skaczą i latają". Wystawa czynna będzie do 31 grudnia.

Serdecznie zapraszam
Jolanta Tabor


 


Wizje Natury 2012

25 listopada 2012 roku w Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie odbędzie się pokaz fotografii Artura Tabora "Bug - pejzaż nostalgiczny".
Pokaz odbędzie się w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „WIZJE NATURY” 2012

"BUG – magia rzeki i ludzi. Historia mojej fascynacji tą rzeką to również historia mojego życia, które splata się z Bugiem. Woda zawsze mnie fascynowała, ale początkowo nie zdawałem sobie z tego sprawy. Nad rzekami czuję się najlepiej, otwarta przestrzeń mnie uspokaja, a zapach wody i błota koi zmysły. Jeszcze w szkole średniej czytałem w książkach o Bugu – rzece dzikiej i nieuregulowanej, płynącej na naszych wschodnich ziemiach.

Coś mnie tam ciągnęło. W pewnym wieku nie analizuje się tych odczuć, po prostu się działa. Ja też tak zrobiłem i pewnego letniego dnia z bratem i grupą przyjaciół wsiedliśmy na rowery i spod Radomia pojechaliśmy nad Bug, do Mołożewa (ponad 200 km). Do dziś pamiętam jak ją ujrzałem, rzekę moich marzeń..."

Szczegółowy program festiwalu : http://www.zpfp.pl/  http://www.om.zpfp.pl/om/


 


"Te co skaczą i latają" w Siedlcach

Do końca września w restauracji Kochanówka w Siedlcach można obejrzeć zdjęcia Artura Tabora składające się na wystawę pn. "Te co skaczą i latają".
http://www.podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/wystawa-fotografii-artura-tabora-b801.html


 


Wystawa w Lipsku

W Bibliotece Pedagogicznej w Lipsku można obejrzeć wystawę zdjęć Artura
"Te co skaczą i latają". Wystawa otwarta będzie do końca grudnia 2011 roku.
Serdecznie zapraszam.
Bardzo dziękuję państwu Trysińskim za ciepłe przyjęcie i udostępnienie zdjęć z otwarcia wystawy.

    

     
 


Sowy raz jeszcze

Zapraszam wszystkich, którzy nie mieli możliwości być na spotkaniu w warszawskim zoo a chcieli by zobaczyć film "Sowy Polski" na spotkanie do Łodzi 20 września 2011, godz. 19.00, sala kina Muzeum Kinematografii.
Wieczór wspomnieniowy o Arturze połączony z projekcją filmu odbędzie się w ramach XIV Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego.
 
Jolanta Tabor.


 


Wieczór z sowami w warszawskim ZOO

Zdjęcia ze spotkania 3 września w warszawskim zoo. Fot. Magda Dziadosz

     
 


Wieczór z sowami w warszawskim ZOO

3 września 2011 roku o godzinie 19:00 w warszawskim ZOO odbędzie sie premierowy pokaz filmu Artura Tabora "Sowy Polski". Zapraszam wszystkich chętnych, którzy w tym czasie będą w Warszawie lub zechcą wybrać się specjalnie na to spotkanie.

Jolanta Tabor


 


Sowy Polski i Czerwone Bagno


W grudniu 2010 roku Artur miał ukończyć dwa kolejne autorskie filmy "Sowy Polski" i "Czerwone Bagno". Przed wyjazdem do Mongoli zaczął przygotowania do ich montażu. Materiał filmowy był zebrany. Niestety los pokrzyżował te plany.
Dzięki pomocy przyjaciół i wszystkich życzliwych osób udało mi się doprowadzić do końca prace nad tymi dwoma projektami.
Szczególne podziękowania kieruję do Asi Łęskiej i Romka Mikuska.

Jolanta Tabor

   

(niestety oba tytuły nie są przeznaczone do sprzedaży)
 


Wystawa w Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej


24 czerwca 2011 roku z okazji Dni Białej Podlaskiej w Muzeum Południowego Podlasia otwarto dwie wystawy: Stanisława Baja - malarstwo i Artura - fotografia. Zdjęcia pochodzą z czarno - białego albumu "Bug. Pejzaż nostalgiczny".
Bardzo dziękuję wszystkim za przybycie. Dziękuję Pani dyrektor Małgorzacie Nikolskiej i Pani Violetcie Jarząbkowskiej za zaproszenie i zorganizowanie wystawy oraz Tadeuszowi Żaczkowi za pomoc w jej przygotowaniu.
Wystawę można oglądać do 4 września br. Zapraszam

Jolanta Tabor
 
   

   

   

  fot. Piotr Szkop
 
 

 

© Prawa autorskie do zdjęć i tekstów zamieszczonych  na tej stronie są zastrzeżone i chronione polskim prawem. 
Fotografie są własnością spadkobierców Artura Tabora i nie mogą być wykorzystywane bez ich pisemnej zgody !


Webmaster: Zbigniew Cieśla zc@plusnet.pl